NİŞANTAŞI ANADOLU LİSESİ | Beril Hoca

NİŞANTAŞI ANADOLU LİSESİ

Nişantaşı Anadolu Lisesi’nin temelleri 1849’da Lord Stantford Redcliffe’in eşi Lady Stantford Redcliffe’in İngilizce eğitim veren bir kız okulu açmasıyla atılmıştır. Nişantaşı Anadolu Lisesi 1905’te English High School For Boys adıyla İstanbul’da yaşayan İngiliz topluluklar tarafından,eğitim kadrosu Londra’dan getirtilerek kuruldu.Okulun Fransızca ve Türkçe öğretmenleri de İstanbul’dan temin edilmiştir.1979’da süren maddi imkansızlıklar nedeniyle şimdiki adını alarak Türkiye’ye devredilen okul,günümüzde eğitim vermeye devam etmektedir.Liselere giriş sınavı(LGS) ile öğrenci kabul eden,100 yılı aşkın tarihe sahip köklü lise,birçok başarılı mezun vermiştir.

Liselere giriş sınavında(LGS) belli bir başarı dilimine giren öğrencileri alan Nişantaşı Anadolu Lisesi,üniversiteye giriş sınavlarında (TYT-AYT) da özellikle matematik,fizik,kimya derslerinde başarılı bir eğitim vererek adını duyurmayı başarmıştır. Kurumda İngilizce’nin yanında 2.dil olarak Fransızca da verilmektedir.Matematik,fizik,kimya derslerinde verilen sağlam temeller doğrultusunda,proje faaliyetleri ile de desteklenerek, fen bilimleri,bilişim teknolojileri,robotik çalışmaları arenasında Nişantaşı Anadolu Lisesi yerini sağlamlaştırmaktadır.

Sportif ve kültürel başarılara da imza atan lise,gerek yurt dışı proje faaliyetleri gerekse bilimsel etkinliklerle desteklediği program doğrultusunda bilimsel düşünce gücüne sahip başarılı gençler yetiştirmektedir.Nişantaşı Anadolu Lisesi,sadece üniversiteye giriş sınavında (TYT-AYT) ön plana çıkmamakta aynı zamanda matematik dersi,fizik dersi,kimya dersi hususunda titiz eğitim programından ödün vermeden,bilimsel ve teknolojik gelişmelerde dünya literatürünü takip edebilecek düzeyde yabancı dile sahip bir nesil yetiştirmeyi de kendisine misyon edinmiştir.

Bu köklü lise,günümüzde İstanbul’da Teşvikiye Mahallesi Valikonağı Cd. No: 65 Nişantaşı adresinde eğitim vermeye devam etmektedir.

"LİSAN-FEN-MATEMATİK DERSLERİ(LFM)"

20 yılı aşkın tecrübeyle birçok hedefi yüksek iddalı öğrenci yetiştirdim.okuldan atılma riski taşıyan öğrencilerle dahi verilen programı eksiksiz yerine getirdikleri takdirde yüksek başarı oranı yakaladık.

(0507) 102 33 05